- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
З 1 липня скасовуються певні податкові пільги воєнного часу
29 травня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроєкт № 8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту, його розробка обумовлена необхідністю виконання пункту 15 Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08 грудня 2022 року, за яким Україна взяла на себе зобов’язання якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкової політики.
В рамках цього процесу встановлено, що окремі норми законодавства діють до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше 1 липня 2023 року будуть скасовані наступні заходи:
• можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу. Це означає автоматичне повернення на попередню систему оподаткування або групу, на якій вони перебували до переходу на 2%;
• можливість для ФОПів – платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
• зупинення проведення документальних перевірок. Перевірки відновлюються за умови безпечного доступу до територій, приміщень та майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об’єктами оподаткування, а також відповідних документів та інформації;
• зупинення перебігу певних строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
• незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій/ програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Отже, Україна повертатиметься до довоєнних норм оподаткування, перевірок та штрафів. Однак проєкт містить одне важливе нововведення: у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов’язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 липня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, штрафні (фінансові) санкції (штрафи), нараховані на суму такого податкового зобов’язання, скасовуються, а пеня не нараховується.
Законодавці передбачають, що скасування ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу дозволить додатково залучити у 2023 році до бюджетів близько 8 млрд гривень.
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)