Звинувачення FinCen стосовно ABLV банку спростовано

опубліковано: 14.04.2021

Бюро з питань запобігання корупції та боротьби з корупцією (KNAB) не знайшло доказів корупції з боку керівників банку ABLV, про що заявляла структура Міністерства фінансів США з питань боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN).

KNAB підтвердив, що 26 березня слідчий справи вирішив закрити кримінальне провадження, розпочате на підставі звіту FinCen, через відсутність доказів і контролюючий прокурор схвалив це рішення.

У звіті FinCen стверджувалось, що до 2017 року керівництво ABLV давало хабарі з метою впливу на латвійських чиновників задля уникнення санкцій за ризиковану діяльність банку.

ABLV Bank заявив, що звинувачення завдали банку серйозної шкоди.

Нагадаємо, що Комісія з питань фінансів та ринку капіталу, діючи за вказівкою Європейського центрального банку, наказала ABLV Bank припинити всі платежі станом на 19 лютого 2018 року через доповідь Мережі боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) Департаменту США про участь ABLV банку у міжнародних схемах відмивання грошей та корупції.

Акціонери ABLV Bank у лютому 2018 року вирішили розпочати процес ліквідації з метою захисту інтересів своїх клієнтів та кредиторів. В 2020 банк планував розрахуватися з 95% вимог и завершити процес самоліквідації до 2023 року.

 

Джерело

Читати далі:

Пастка для мільйонів євро. Чи поверне український бізнес банківські вклади з Латвії

Податкова амністія: здаватися чи ні

Глобальний обмін податковою інформацією вже починає працювати

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email