Зміни до Закону України «Про виконавче провадження»

опубліковано: 31.03.2022

26 березня набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» (№ 2129-ІХ від 15.03.2022 р.), яким вводяться новели у правовому регулюванні здійснення примусового виконання рішень. Серед них можна відзначити:

 1. право на розпорядження коштами на арештованих рахунках у таких випадках:
 • фізичні особи можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 тисяч гривень;
 • юридичні особи можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п’яти мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника такої юридичної особи, а також сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Мінімальний розмір заробітної плати на сьогодні становить 6500 грн, отже, юридична особа – боржник може виплачувати заробітну плату попри арешт в сумі до 32500 грн на місяць на одного працівника.

 

 1. припиняється звернення стягнення на певні види грошових коштів:
 • заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни Російської Федерації).

 

 1. переривання строків:
 • визначені Законом України «Про виконавче провадження» строки перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану.

Викладені вище положення діють тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Додатково законом встановлені такі положення, щодо яких не надано посилання на їх тимчасовість:

 

 1. заборона відкриття виконавчих проваджень на окупованих територіях:
 • забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії Російської Федерації, у період такої окупації.

 

 1. обов’язок перерахування підприємствами сум аліментів на рахунок виконавця за умови відсутності реквізитів рахунка стягувача:
 • за рішеннями про стягнення аліментів, підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи – підприємці, які здійснюють відрахування з заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника, перераховують стягнуті кошти на визначений у заяві або зверненні стягувача рахунок, а у разі відсутності реквізитів рахунка стягувача  –на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

Окрім цього, законом передбачено, що до набрання чинності законом щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором, зупиняється вчинення виконавчих дій, стягувачами за якими є:

 • Російська Федерація;
 • громадяни Російської Федерації;
 • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства Російської Федерації;
 • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є Російська Федерація, громадянин Російської Федерації або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства Російської Федерації.

Зазначене обмеження не застосовується до громадян Російської Федерації, які проживають на території України на законних підставах, та юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером) яких є виключно громадяни Російської Федерації, які проживають на території України на законних підставах, або виключно громадяни України та громадяни Російської Федерації, які проживають на території України на законних підставах.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!  Зателефонувати Відпривити Email