- 05.05.2025Кіпр запроваджує нові захисні заходи щодо платежів до юрисдикцій, що не співпрацюють в податкових цілях, та юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування
- 18.04.2025Захист прав добросовісного набувача: як змінилося законодавство
- 14.04.2025НКЦПФР оприлюднила пропозиції щодо оподаткування криптоактивів
- 11.04.2025Молодші партнери K.A.C. Group провели лекції в Business Consulting Academy 2 та 10 квітня
- 07.04.2025Британія опублікувала Положення про багатонаціональний додатковий податок та внутрішній додатковий податок
Відбувається підготовка ДПС до міжнародного автоматичного обміну інформацією за CRS
Міністерство фінансів повідомило, що завершено розробку програмного забезпечення для Державної податкової служби, яке забезпечить міжнародний автоматичний обмін інформацією за Загальним стандартом звітності (Common Reporting Standard, CRS) та стандартом Country-by-Country Reporting (CbCR) з понад 100 іноземними податковими адміністраціями.
Ініціатива реалізована завдяки співпраці Міністерства фінансів, Державної податкової служби та Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). Співпраця з Проектом EU4PFM спрямована на підтримку процесу імплементації в Україні міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією з метою успішного впровадження інструментів міжнародного співробітництва в податковій сфері.
Відтепер ДПС, як компетентний орган України для цілей міжнародного автоматичного обміну, має технічну спроможність (з урахуванням норм Податкового кодексу та вимог міжнародних стандартів) розпочати перші обміни з податковими органами юрисдикцій, що є учасниками відповідних міжнародних багатосторонніх угод.
Перший обмін інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS відбудеться у 2024 році за друге півріччя 2023 року (перший звітний період). Надалі звітним періодом вважатиметься попередній календарний рік.
Нагадуємо, що згідно з Кроком 13 Проєкту BEPS (Розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування), усі великі багатонаціональні підприємства зобов’язані підготувати звіти по країнах (Country-by-Country Reporting, CbC), які містять дані про глобальний розподіл доходу, прибутку, сплачених податків та економічної діяльності, що відбуваються між податковими юрисдикціями, у яких вони працюють. Звіт CbC надається податковим адміністраціям у цих юрисдикціях для використання у трансфертному ціноутворенні та оцінці ризиків BEPS.
- Медіа (81)
- Новини (162)
- Події (23)
- Українська боністика (4)