- 13.01.2025Зареєстровано законопроєкт про гармонізацію законодавства про компанії України з законодавством ЄС
- 09.01.2025Верховною Радою підтримано скасування Господарського кодексу
- 09.01.2025Податкові зміни, що набирають чинності з 1 січня 2025 року
- 17.12.2024Європейська Рада ухвалила правила щодо процедур утримання податку
- 04.12.2024Європейська рада ухвалила Імплементаційний регламент про електронне податкове звітування по країнах
Зареєстровано законопроєкт про гармонізацію законодавства про компанії України з законодавством ЄС
6 січня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 12376 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшої гармонізації законодавства про компанії із законодавством Європейського Союзу.
Відповідно до пояснювальної записки до документа, в межах набуття Україною повноправного членства в ЄС Україна взяла зобов’язання щодо забезпечення повного приведення національного законодавства у відповідність до актів ЄС, в тому числі в сфері корпоративного управління та діяльності компаній.
Цілі законопроєкта:
– вдосконалити положення, що регламентують процедури внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР;
– запровадити процедури, що забезпечать дотримання гендерного балансу серед посадових осіб акціонерних товариств;
– забезпечити впровадження політики заохочення довгострокової участі у капіталі акціонерних товариств шляхом встановлення вимог до політик інституційних інвесторів та управителів активами як акціонерів відповідно до норм ЄС.
Основні положення законопроєкта:
– можливість проведення повторних загальних зборів акціонерів та визначення їх процедури;
– запровадження додаткових вимог до процедур відбору та призначення посадових осіб акціонерних товариств для забезпечення дотримання гендерного балансу;
– передбачення особливостей процедур оскарження актів (рішень) органів управління акціонерних товариств та їх посадових осіб з питань гендерного захисту;
– встановлення вимог до політик інституційних інвесторів та управителів активами як акціонерів;
– можливість внесення до ЄДР інформації, що стосується зміни керівника та розміру статутного капіталу господарських товариств, із використанням електронних сервісів через інфраструктуру Центрального депозитарію.
Проєкт передбачає внесення змін до Господарсько-процесуального кодексу України, Законів України «Про акціонерні товариства», «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про інститути спільного інвестування» та «Про страхування».
Пропозиції щодо повторних загальних зборів акціонерів
Повторні загальні збори акціонерів можуть бути скликані особою, яка скликає загальні збори акціонерів, протягом трьох робочих днів після дати загальних зборів акціонерів, які не відбулись.
Порядок денний повторних загальних зборів акціонерів є ідентичним порядку денному загальних зборів акціонерів, які не відбулись.
Пропозиції щодо дотримання гендерного балансу
Акціонерне товариство, яке є підприємством, що становить суспільний інтерес, та акціонерне товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій належать державі, повинно забезпечити, щоб не менше ніж:
1) третина ради директорів складалась із представників кожної статі – за однорівневої структури управління акціонерним товариством;
2) 40% членів наглядової ради або виконавчого органу складалась із представників кожної статі – за дворівневої структури управління акціонерним товариством.
Такі вимоги не застосовуються до акціонерних товариств, в яких за даними останньої річної фінансової звітності середня кількість працівників становить менше 250 осіб та які відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
– балансова вартість активів – менше 43 мільйонів євро;
– чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – менше 50 мільйонів євро.
Пропозиції щодо інституційних інвесторів та управителів активами
Інституційні інвестори та управителі активами повинні розробити та оприлюднити політику залучення, що описує процес інтеграції ними свого залучення як акціонера у власну інвестиційну стратегію.
Політика залучення має включати опис моніторингу акціонерних товариств, акціонером яких є інституційний інвестор та/або управитель активами, щонайменше щодо таких питань:
1) стратегії акціонерного товариства;
2) фінансових та нефінансових показників діяльності, ризиків такої діяльності;
3) структури капіталу;
4) корпоративного управління і сталого розвитку;
5) ведення комунікацій з інвестованою компанією;
6) реалізації прав голосу та інших прав за акціями інвестованої компанії;
7) взаємодії з іншими акціонерами інвестованої компанії;
8) ведення комунікацій з ключовими стейкхолдерами інвестованої компанії;
9) управління реальними та потенційними конфліктами інтересів, пов’язаними з залученням як акціонера.
Очікується, що законопроєкт набере чинності 1 січня 2026 року.
- Медіа (78)
- Новини (140)
- Події (21)
- Українська боністика (4)