-
14.11.2025Гонконг запроваджує цифрові сертифікати статусу резидента для цілей оподаткування -
13.11.2025Як банки маніпулюють з дохідністю вкладів: топ-5 варіантів із реальної практики юристів -
10.11.20257 листопада партнери K.A.C. Group прийняли участь в Tax&Business Talks 2025 A2B Forum -
06.11.2025В Україні створять Реєстр «поганих» клієнтів фінустанов: хто потрапить до «чорного» списку -
05.11.2025Список юрисдикцій, що не співпрацюють з ЄС в податкових цілях, залишається без змін
Британія опублікувала Положення про багатонаціональний додатковий податок та внутрішній додатковий податок
1 квітня Управління з податкових і митних зборів Його Величності опублікувало програмний документ «Положення про багатонаціональний додатковий податок (території Компонента 2, кваліфікаційні внутрішні додаткові податки та акредитовані кваліфіковані внутрішні додаткові податки) — 2025», який набуде чинності 21 квітня 2025 року.
Багатонаціональний додатковий податок (БДП) є частиною реалізації Сполученим Королівством Компонента 2 Глобальної ініціативи щодо мінімального податку. БДП може стягуватися, якщо прибуток групи, що виникає в юрисдикції, оподатковується за ставкою нижче мінімальної ефективної ставки 15%.
Цей податок є додатковим податком (top-up tax): сума, що стягується, дорівнює сумі, необхідній для досягнення мінімальної ефективної ставки 15% відповідно до реформи міжнародної податкової системи, запропонованої Інклюзивною рамковою програмою ОЕСР/G20 з протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (BEPS).
Щоб забезпечити належний розподіл прав на оподаткування між юрисдикціями та запобігти подвійному оподаткуванню, БДП визнає податки, сплачені відповідно до «кваліфікаційних» правил включення доходу в інших юрисдикціях, а також внутрішні додаткові податки. Такі правила та податки вважаються кваліфікаційними, якщо вони відповідають типовим правилам ОЕСР.
Документ міститиме:
– перелік усіх територій, які є територіями Компонента 2 відповідно до статті 241 Закону про фінанси (№ 2) від 2023 року, що відображає реалізацію кваліфікаційного правила включення доходу,
– перелік усіх податків, які є кваліфікаційними внутрішніми додатковими податками відповідно до статті 256 Закону про фінанси (№ 2) від 2023 року (та відповідних територій цих податків),
– перелік усіх податків, визначених як акредитовані у безпечній гавані для кваліфікаційних внутрішніх додаткових податків відповідно до Додатку 16A Закону про фінанси (№ 2) 2023 року (та відповідних територій цих податків),
– повноваження Податкового управління визначати доповнення до кожного з зазначених вище переліків шляхом повідомлення; таким чином, коли інші території запроваджують кваліфікаційні правила, такі території та правила будуть швидше затверджені для цілей законодавства Сполученого Королівства.
- Медіа (89)
- Новини (180)
- Події (32)
- Українська боністика (4)
