«Чорний список ЄС»: останні зміни

опубліковано: 26.10.2020

Як ми пам’ятаємо, список юрисдикцій, що не співпрацюють у податкових цілях з ЄС (the EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes) переглядається на регулярній основі, а саме двічі на рік. У жовтні підійшов час наступного перегляду «чорного списку» і на сайті Ради ЄС вже можна виявити прес реліз, згідно з яким внесено такі зміни:

– Кайманові острови і Оман – виключені зі списку, так як в зазначених юрисдикціях були проведені необхідні реформи і відбувся перегляд податкової політики в бік адаптації до світових тенденцій.

Так, на Кайманових островах у вересні 2020 були прийняті реформи щодо фондів колективного інвестування.

У свою чергу, в Омані було ратифіковано Конвенцію про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах (OECD Convention on Mutual Administrative Assistance in Tax Matters). Також Оман перейшов до активної фази підготовки до автоматичного обміну інформацією – а саме, в країні були прийняті відповідні закони і прийняті заходи, які забезпечать автоматичний обмін з усіма країнами-учасницями ЄС в найближчому майбутньому.

Барбадос і Ангілья – навпаки новоприбулі у список не співпрацюючих у податкових цілях юрисдикцій ЄС.

Підстава потрапляння в список Ангільї і Барбадосу – звіти Глобального Форуму з прозорості та обміну інформацією у податкових цілях (Global Forum on Transparency and Exchange of Information for Tax Purposes), згідно з якими дані юрисдикції характеризуються як такі, що «не відповідають» і «частково відповідають» міжнародним стандартам прозорості та обміну інформацією (EOIR).

Як виглядає актуальний «чорний список ЄС»:

 1. Американське Самоа
 2. Ангілья
 3. Барбадос
 4. Фіджі
 5. Гуам
 6. Палау
 7. Панама
 8. Самоа
 9. Сейшельські острови
 10. Тринідад і Тобаго
 11. Американські Віргінські острови
 12. Вануату

Читати далі:

Між Швейцарією і Кіпром підписано протокол до угоди про уникнення подвійного оподаткування

Наслідки реєстрації компанії в юрисдикції з “чорного” списку ЄС

Фіскали націлилися на закордонні рахунки та бізнес українців

Джерело

Будьте в курсі свіжих новин та подій!  Зателефонувати Відпривити Email