- 17.12.2024Європейська Рада ухвалила правила щодо процедур утримання податку
- 04.12.2024Європейська рада ухвалила Імплементаційний регламент про електронне податкове звітування по країнах
- 26.11.2024Нові правила бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
- 25.11.2024Наближається кінцевий термін подання звітності про бенефіціарних власників компаній США
- 21.11.2024Європейська Рада узгодила оновлення для ПДВ в цифрову епоху
Наслідки реєстрації компанії в юрисдикції з “чорного” списку ЄС
Які наслідки очікують компанії, які мають зв’язки з юрисдикціями з «чорного» списку ЄС
Продовжуючи тенденцію боротьби з податковими гаванями, в липні Європейська комісія внесла рекомендації країнам-учасницям ЄС не надавати фінансову підтримку компаніям, пов’язаним з юрисдикціями зі Списку, що не співпрацюють у питаннях оподаткування (EU’s list of non-cooperative tax jurisdictions). Наприклад, такою може вважатися компанія, що має реєстрацію в ОАЕ. Поширити обмеження пропонується також на компанії, замішані у скоєнні серйозних фінансових злочинів, включаючи фінансове шахрайство, корупцію і податкові правопорушення. Рекомендації спрямовані на надання державам-учасницям шаблону, відповідно до законів ЄС, про те, як запобігти використанню державної підтримки у схемах податкового шахрайства, ухилення від сплати податків або відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом, фінансування тероризму.
Зокрема, у них вказано, що компаніям, які мають зв’язок з юрисдикціями із такого Списку ЄС (наприклад, якщо компанія є резидентом для цілей оподаткування у такій юрисдикції), не слід надавати державну підтримку. Однак, Комісія також рекомендує встановити виключення із цих обмежень, які повинні застосовуватися для захисту чесних платників податків. Навіть якщо у компанії є зв’язок з юрисдикціями зі Списку ЄС не співпрацюючих податкових юрисдикцій, при певних обставинах вона все ж повинна мати доступ до фінансової підтримки. Наприклад, виключення можливі для компаній, які зможуть довести, що оплатили адекватний податок у державі-учасниці за певний період часу (наприклад, за останні три роки), або якщо бізнес має реальну економічну присутність у зазначеній країні. Також за державами-членами ЄС закріплено обов’язок інформувати Комісію про заходи, які вони будуть здійснювати відповідно до рекомендації, згідно з принципами належного регулювання ЄС. Комісія опублікує звіт про вплив цієї рекомендації протягом трьох років.
Нагадаємо, що на даний момент в списку не співпрацюючих у податкових цілях юрисдикцій ЄС (the EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes) або «чорному списку» перебувають такі:
- Американське Самоа (відсутній автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписана і не ратифікована Багатостороння конвенція ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу (Multilateral Convention), не застосовуються мінімальні стандарти BEPS)
- Беліз (Беліз взяв на себе зобов’язання скасувати / змінити шкідливий пільговий податковий режим до кінця 2019 роки)
- Домініка (не застосовується автоматичний обмін фінансовою інформацією)
- Фіджі (не скасовані шкідливі пільгові податкові режими)
- Гуам (відсутній автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписана і не ратифікована Багатостороння конвенція ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу, не застосовуються мінімальні стандарти BEPS)
- Маршаллові острови (сприяють офшорним структурам і механізмам, спрямованим на залучення прибутку без дотримання сабстенса)
- Оман (відсутній автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписана і не ратифікована Багатостороння конвенція ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу)
- Самоа (має шкідливий пільговий податковий режим і не приймає на себе зобов’язань щодо вирішення цього питання)
- Тринідад і Тобаго (має рейтинг «Не відповідає» Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для цілей оподаткування та обміну інформацією за запитом)
- Об’єднані Арабські Емірати (сприяють офшорним структурам і угодами, спрямованим на залучення прибутку без реальної економічної мети)
- Американські Віргінські острови (відсутній автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписана і не ратифікована Багатостороння конвенція ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу, мають шкідливі податкові режими, не застосовуються мінімальні стандарти BEPS)
- Вануату (сприяє офшорним структурам і механізмам, спрямованим на залучення прибутку без реальної економічної мети)
Перегляд списку планується в жовтні 2020 року.
Більше про наслідки внесення юрисдикції до «чорного» списку можна прочитати тут
The EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes – https://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/PDF/?uri=uriserv:OJ.C_.2019.176.01.0002.01.ENG
- Медіа (78)
- Новини (137)
- Події (21)
- Українська боністика (4)