Гарантування вкладів фізичних осіб під час воєнного стану

опубліковано: 23.04.2022

18 березня у своєму зверненні Володимир Зеленський ініціював запровадження гарантування 100% вкладів громадян в усіх українських банках.

1 квітня 2022 року Верховна Рада схвалила законопроєкт № 5542-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб» з відповідними змінами.

Так, Законом передбачається:

– гарантування вкладів фізичних осіб у повному обсязі (без обмеження за сумою вкладу) на час дії воєнного стану в Україні та протягом 3 місяців після його завершення;

– через 3 місяці після завершення воєнного стану в Україні суму граничного розміру відшкодування коштів за вкладами встановлюють на рівні 600 000 грн (до цього часу максимальна сума відшкодування становила 200 000 грн);

– приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів;

– підвищення фінансової стійкості Фонду гарантування вкладів шляхом реструктуризації його заборгованості перед Міністерством фінансів України.

Упродовж вказаного періоду Фонд гарантування вкладів відшкодовує кожному вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Безумовно, даний Закон сприятиме підвищенню довіри вкладників до банківської системи та забезпеченню її стабільності у такий непростий час.

Варто відзначити, що цей законопроект знаходився на розгляді у ВРУ ще з 2021 року і в останній версії, яка була схвалена відповідним комітетом до війни, мова йшла лише про поступове підвищення суми гарантування з 200 000 грн до 400 000 грн і згодом до 600 000 грн.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email