Кредитування бізнесу під час війни

опубліковано: 31.03.2022

У своєму зверненні від 17.03.2022 року президент Володимир Зеленський заявив про рішення щодо розширення програми кредитування для підприємців на базі програми «5–7–9%». Дане рішення передбачає, що будь-який бізнес зможе отримати кредит під 0% на час воєнного стану та ще 1 місяць після війни. В подальшому мінімальна ставка за кредитом становитиме 5%. Щодо обсягу такого кредиту, то він може сягати 60 млн. грн.

Безумовно, таке рішення сприятиме підтримці бізнесу, який опинився у скрутному становищі з початку війни, допоможе зберегти робочі місця та за можливості розширити виробництво. В таких критичних умовах значне розширення кредитування позитивно вплине як на діяльність окремих підприємств, так і на зміцнення економічної стійкості та обороноздатності всієї держави.

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» регулюється порядком надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва, який затверджений постановою КМУ від 24 січня 2020 р. № 28.

Відповідне рішення щодо отримання кредиту під 0% міститься у постанові КМУ від 18 березня 2022 р. № 312 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 і 29». Слід звернути увагу саме на зміни у п. 13 Постанови КМУ від 24 січня 2020 р. № 28, де якраз і передбачається отримання кредиту під 0% протягом воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування, а після завершення цього періоду та до завершення строку кредитування — до рівня 5 відсотків річних.

В той же час для аграріїв з метою здійснення весняно-польових робіт Урядом також було прийнято постанову «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам», яка забезпечує  надзвичайно вигідні умови кредитування для виробників продукції сільського господарства.

Для отримання детальної інформації стосовно кредитування бізнесу в період воєнного часу рекомендуємо слідкувати за наступними офіційними ресурсами:

 

Міністерство фінансів України

Фонд розвитку підприємництва

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9

 

Читайте далі:

Сплата єдиного податку в період дії воєнного стану

Окремі аспекти проведення державної реєстрації під час воєнного стану

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email