Набрали чинності нові вимоги до держреєстрації юридичних осіб

опубліковано: 04.05.2023

1 травня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції від 29 березня 2023 року № 1158/5 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України».

Наказом затверджено нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Наступні заяви отримали нові редакції:

1) Заява щодо державної реєстрації фізичної особи – підприємця (форма 1);

2) Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) (форма 2);

3) Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – органу влади (форма 3);

4) Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма 4);

5) Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи (форма 5);

6) Заява щодо державної реєстрації громадського формування без статусу юридичної особи (форма 6);

7) Заява щодо державної реєстрації символіки громадського формування (форма 7);

8) Заява щодо державної реєстрації всеукраїнського статусу громадського об’єднання (форма 8);

9) Заява щодо державної реєстрації зміни учасника юридичної особи, вимоги нотаріального засвідчення/посвідчення (форма 9).

Також внесено зміни до Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки (затверджених наказом Мін’юсту від 05.03.2012 № 368/5):

а) для написання найменування юридичної особи використовуються:

1) літери українського алфавіту – при написанні найменування українською мовою;

2) літери латинського алфавіту – при написанні найменування іноземною мовою;

б) найменування відокремленого підрозділу замість слів «відокремлений підрозділ» («філія», «представництво») має містити лише слово «філія» або «представництво».

Нарешті, внесено зміни до Порядку державної реєстрації ЮО, ФОП та громадських формувань, що не мають статусу юрособи (затвердженого наказом Мін’юсту від 09.02.2016 № 359/5), а саме до абзацу третього пункту 1 розділу IV «Особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі»:

при поданні заяви в електронній формі у випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання копії документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

 

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України

Про затвердження Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки 

Про затвердження Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи 

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email