Наслідки реєстрації компанії в юрисдикції з “чорного” списку ЄС

опубліковано: 31.07.2020

Які наслідки очікують компанії, які мають зв’язки з юрисдикціями з «чорного» списку ЄС

Продовжуючи тенденцію боротьби з податковими гаванями, в липні Європейська комісія внесла рекомендації країнам-учасницям ЄС не надавати фінансову підтримку компаніям, пов’язаним з юрисдикціями зі Списку, що не співпрацюють у питаннях оподаткування (EU’s list of non-cooperative tax jurisdictions). Наприклад, такою може вважатися компанія, що має реєстрацію в ОАЕ. Поширити обмеження пропонується також на компанії, замішані у скоєнні серйозних фінансових злочинів, включаючи фінансове шахрайство, корупцію і податкові правопорушення. Рекомендації спрямовані на надання державам-учасницям шаблону, відповідно до законів ЄС, про те, як запобігти використанню державної підтримки у схемах податкового шахрайства, ухилення від сплати податків або відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом, фінансування тероризму.

Зокрема, у них вказано, що компаніям, які мають зв’язок з юрисдикціями із такого Списку ЄС (наприклад, якщо компанія є резидентом для цілей оподаткування у такій юрисдикції), не слід надавати державну підтримку. Однак, Комісія також рекомендує встановити виключення із цих обмежень, які повинні застосовуватися для захисту чесних платників податків. Навіть якщо у компанії є зв’язок з юрисдикціями зі Списку ЄС не співпрацюючих податкових юрисдикцій, при певних обставинах вона все ж повинна мати доступ до фінансової підтримки. Наприклад, виключення можливі для компаній, які зможуть довести, що оплатили адекватний податок у державі-учасниці за певний період часу (наприклад, за останні три роки), або якщо бізнес має реальну економічну присутність у зазначеній країні. Також за державами-членами ЄС закріплено обов’язок інформувати Комісію про заходи, які вони будуть здійснювати відповідно до рекомендації, згідно з принципами належного регулювання ЄС. Комісія опублікує звіт про вплив цієї рекомендації протягом трьох років.

Нагадаємо, що на даний момент в списку не співпрацюючих у податкових цілях юрисдикцій ЄС (the EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes) або «чорному списку» перебувають такі:

 1. Американське Самоа (відсутній автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписана і не ратифікована Багатостороння конвенція ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу (Multilateral Convention), не застосовуються мінімальні стандарти BEPS)
 2. Беліз (Беліз взяв на себе зобов’язання скасувати / змінити шкідливий пільговий податковий режим до кінця 2019 роки)
 3. Домініка (не застосовується автоматичний обмін фінансовою інформацією)
 4. Фіджі (не скасовані шкідливі пільгові податкові режими)
 5. Гуам (відсутній автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписана і не ратифікована Багатостороння конвенція ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу, не застосовуються мінімальні стандарти BEPS)
 6. Маршаллові острови (сприяють офшорним структурам і механізмам, спрямованим на залучення прибутку без дотримання сабстенса)
 7. Оман (відсутній автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписана і не ратифікована Багатостороння конвенція ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу)
 8. Самоа (має шкідливий пільговий податковий режим і не приймає на себе зобов’язань щодо вирішення цього питання)
 9. Тринідад і Тобаго (має рейтинг «Не відповідає» Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для цілей оподаткування та обміну інформацією за запитом)
 10. Об’єднані Арабські Емірати (сприяють офшорним структурам і угодами, спрямованим на залучення прибутку без реальної економічної мети)
 11. Американські Віргінські острови (відсутній автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписана і не ратифікована Багатостороння конвенція ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу, мають шкідливі податкові режими, не застосовуються мінімальні стандарти BEPS)
 12. Вануату (сприяє офшорним структурам і механізмам, спрямованим на залучення прибутку без реальної економічної мети)

Перегляд списку планується в жовтні 2020 року.

 

Більше про наслідки внесення юрисдикції до «чорного» списку можна прочитати тут

The EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes –  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/PDF/?uri=uriserv:OJ.C_.2019.176.01.0002.01.ENG

Будьте в курсі свіжих новин та подій!  Зателефонувати Відпривити Email