Як заощадити на обов’язкових платежах та зборах відповідно до закону 3220

опубліковано: 18.03.2020

Закон № 3220

Зміни в адмініструванні податків і зборів:

Не застосовуються штрафні санкції(в тому числі не нараховується пеня, а нарахована списується) за порушення податкового законодавства з 1 березня по 31 травня, окрім:

– порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії

– відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

– порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;

– порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Вводиться мораторій на фактичні та документальні перевірки з 18 березня до 31 травня, окрім як з підстав реорганізації юридичної особи, припинення ЮО чи ФОП, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу, порушено провадження у справі про визнання банкрутом чи подано заяву про зняття з обліку. Перевірки, що були розпочаті призупиняються до 31 травня.

ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ:

Декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік подається до 01.07.2020, податок має бути сплачений до 01.10.2020.

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ:

Не нараховується і не сплачується плата за землю (земельний податок, орендна плата за землю комунальної, державної власності) з 1 березня по 30 квітня, що використовуються у господарській діяльності.

ПОДАТОК НА МАЙНО, ВІДМІННЕ ВІД ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ:

Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу у період з  1  березня  по 30 квітня   2020 року

ЄСВ:

Звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП, особи що провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства за період з 1 березня по 30 квітня.

Не застосовуються штрафні санкції за несплату ЄСВ, сплату не в повному обсязі, неподання звітності за період с 1 березня по 30 квітня. За цей період не нараховується пеня, а нарахована списується.

Мораторій на проведення документальних перевірок с 18 березня до 18 травня. Розпочаті перевірки призупиняються до 18 травня.

Щодо детінізації:

Було внесено зміни щодо відтермінування використання РРО платниками єдиного податку  2- 4 груп до 1 січня 2021 року (раніше 1 жовтня 2020 року), крім тих що реалізовують діяльність у визначених законом сферах.

Відбулося відтермінування введення в дію ЗУ «Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» на 01.08.2020р.

У сфері споживчого кредитування:

Звільняються від відповідальності споживачі за невиконання зобов’язань (в т.ч. зобов’язань зі сплати) за кредитом в період з 1 березня до 30 квітня.

 

 

 

 

 

 

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email