ЄС запровадив мінімальну ставку оподаткування 15% для транснаціональних компаній

опубліковано: 03.01.2024

З 1 січня 2024 року набули чинності нові правила ЄС, які запроваджують мінімальну ефективну ставку оподаткування 15% для транснаціональних компаній, що працюють у державах-членах ЄС.

Правила застосовуватимуться до багатонаціональних груп підприємств і великих внутрішніх груп у ЄС, сукупний фінансовий дохід яких перевищує 750 мільйонів євро на рік. Вони стосуватимуться будь-якої великої групи, як внутрішньої, так і міжнародної, з материнською компанією або дочірньою компанією, розташованою в державі-члені ЄС.

Директива містить загальний набір правил щодо того, як обчислювати та застосовувати «додатковий податок», що підлягає сплаті в конкретній країні, якщо ефективна податкова ставка буде нижчою за 15%. Якщо на дочірню компанію не поширюється мінімальна ефективна ставка в іноземній країні, де вона розташована, держава-член материнської компанії також застосовуватиме додатковий податок до останньої. Крім того, Директива забезпечує ефективне оподаткування в ситуаціях, коли материнська компанія розташована за межами ЄС у країні з низьким рівнем оподаткування, яка не застосовує еквівалентних правил.

Забезпечення глобального мінімального рівня корпоративного оподаткування є одним із двох напрямків роботи глобальної угоди ОЕСР. Цією реформою ЄС виконав зобов’язання запровадити податкову реформу ОЕСР – Компонент 1. Компонент 2 адаптує міжнародні правила щодо того, як оподаткування корпоративних прибутків найбільших транснаціональних корпорацій розподіляється між країнами, в тому числі за умови функціонування моделі ведення бізнесу без фізичної присутності.

 

Прес-реліз

Читайте далі:

Глобальна податкова реформа – прийнята мінімальна податкова ставка 

 

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email