- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
G20 підписала угоду про мінімальну глобальну податкову ставку
10 липня фінансові лідери країн G20 підписали договір про встановлення мінімальної податкової ставки для транснаціональних компаній. Ця податкова реформа є кроком на шляху запобігання переведення активів за кордон міжнародними корпораціями для ухилення від сплати податків.
Угода встановить глобальний мінімальний корпоративний податок в розмірі не менше 15%. Це має перешкодити транснаціональним корпораціям реєструватися виключно в країнах з найнижчою ставкою. Тепер вони повинні платити податок на прибуток там, де вони продають продукти і послуги, а не тільки за адресою розташування їх штаб-квартири.
Які країни не підписали договір?
Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц підтвердив, що всі країни Великої двадцятки приєдналися до угоди. Проте, міністр фінансів США Джанет Йеллен додала, що кілька країн виступають проти. Серед них – країни з низькими податками, такі як Ірландія та Угорщина, але їм буде знову запропоновано підписатися в жовтні цього року.
Крім країн Євросоюзу – Ірландії, Естонії та Угорщини – інші країни, які не підписали договір, включають Кенію, Нігерію, Шрі-Ланку, Барбадос і Сент-Вінсент і Гренадіни.
Нагадуємо, що реформа міжнародної системи корпоративного оподаткування складається з двох компонентів: перший регулює перерозподіл податкових прав, другий встановлює мінімальну глобальне оподаткування.
До яких компаній застосовується дія першого компонента?
Перший компонент спрямований на найбільші і найбільш прибуткові транснаціональні підприємства (ТНП) незалежно від галузевої класифікації або бізнес-моделі. Такі компанії мають глобальний оборот понад 20 мільярдів євро.
Добувна промисловість і регульовані фінансові послуги не входять до сфери дії першого компонента.
До яких компаній застосовується дія другого компонента?
Компонент буде застосовуватися до всіх транснаціональних груп, що перевищують пороговий рівень сукупних фінансових доходів у 750 мільйонів євро. Це означає, що до всіх великих транснаціональних підприємств будуть застосовуватися заходи щодо мінімального ефективного оподаткування. Крім того, країни можуть вільно застосовувати додатковий податок до материнської компанії у випадку низького рівня оподаткування, навіть якщо вони не досягають порогового рівня в 750 мільйонів євро.
Державні установи, міжнародні організації, некомерційні організації, пенсійні фонди або інвестиційні фонди, які є материнськими компаніями групи ТНП, не підпадають під дію другого компонента.
Чи є угода ОЕСР обов’язковою для всіх членів?
Після узгодження і перетворення угоди в багатосторонню конвенцію в жовтні застосування першого компонента стане обов’язковим для країн-учасниць.
Другий компонент буде застосовуватися в рамках «загального підходу». Це означає, що члени інклюзивної групи проекту BEPS («розмивання податкової бази і висновок доходів з-під оподаткування») не зобов’язані приймати правила, встановлені реформою, але їм доведеться впроваджувати власні правила і регулювати їх таким чином, який узгоджується з правилами, встановленими другим компонентом.
Які подальші кроки щодо впровадження глобальної податкової реформи?
Планується, що всі 139 членів Інклюзивної групи будуть запрошені на переговори щодо остаточної формалізації і підписання договору в жовтні. Як тільки буде досягнута глобальна угода щодо обох компонентів, яка влаштує всіх учасників, Європейська комісія запропонує заходи щодо їх реалізації в ЄС відповідно до податкового порядку денного ЄС і потреб єдиного ринку.
Джерела:
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/qanda_21_3564
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_21_3582
Читайте далі:
Глобальна податкова реформа – прийнята мінімальна податкова ставка
Європейська комісія створює Європейське агентство з нагляду за податковою сферою
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)