Європейський парламент ухвалив нові рекомендації щодо криптовалют в ЄС

опубліковано: 31.03.2022

14 березня Комітет з економічних і валютних питань ухвалив позицію щодо нових правил регулювання криптоактивів. Вони спрямовані на підвищення довіри користувачів і підтримку розвитку цифрових сервісів та альтернативних платіжних інструментів. Депутати Європарламенту погодили проекти правил щодо нагляду, захисту прав споживачів та екологічної безпеки криптоактивів, зокрема біткоїнів.

Провідні принципи

Ключові положення, узгоджені депутатами Європейського парламенту щодо осіб, які випускають та торгують криптоактивами (включаючи токени, пов’язані з активами, та токени електронних грошей), включають прозорість, розкриття, авторизацію та нагляд за транзакціями. Споживачі будуть краще поінформовані про ризики та витрати. Крім того, законодавча база підтримує цілісність ринку та фінансову стабільність, регулюючи публічні пропозиції криптоактивів. Узгоджені міри включають заходи проти маніпулювання ринком і запобігання відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та іншій злочинній діяльності.

Нагляд

Планується, що Європейське управління з цінних паперів і ринків (ESMA) буде контролювати випуск токенів, пов’язаних з активами, тоді як Європейська служба банківського нагляду (EBA) відповідатиме за нагляд за токенами електронних грошей.

Екологічні ризики

Щоб зменшити високий вуглецевий слід криптовалют, зокрема механізмів, що використовуються для підтвердження транзакцій, євродепутати пропонують розробити законодавчу пропозицію, щоб до 1 січня 2025 року віднести діяльність з майнінгу криптоактивів до категорії тих, які суттєво сприяють зміні клімату.

Додаткова інформація

Криптоактиви наразі не підпадають під дію законодавства ЄС. Це створює ризики для захисту споживачів і фінансової стабільності, а також може призвести до маніпулювання ринком і фінансових злочинів. Позиція розрізняє криптоактиви в цілому, токени, пов’язані з активами, які також називають «стейбкоїнами», та токени електронних грошей, які в основному використовуються для платежів.

 

Джерело:

Прес-реліз ECON

Читайте далі:

Опубліковано оновлені рекомендації щодо моніторингу віртуальних активів та постачальників послуг віртуальних активів

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email