Функціонування правового режиму Дія Сіті під час воєнного стану

опубліковано: 13.04.2022

Під час війни підтримка та стимулювання розвитку однієї з найперспективніших галузей – IT-індустрії – є надзвичайно важливими для української економіки. Саме з цією метою Кабмін у Постанові від 29.03.2022 № 382 врегулював питання функціонування правового режиму Дія Сіті у зв’язку із введенням воєнного стану.

Так, Дія Сіті – спеціальний правовий режим, створений для аутсорсингових компаній, R&D-компаній, продуктових компаній, стартапів, який передбачає альтернативні умови ведення IT-бізнесу, з певними особливостями організації праці, режимом оподаткування та іншими правовими інструментами. Регулювання цього режиму здійснюється Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» та Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

Постанова КМУ від 29.03.2022 № 382 передбачає наступні зміни:

1) на період дії воєнного стану та до першого числа календарного місяця, наступного за місяцем припинення чи скасування воєнного стану, положення пунктів 2, 4-6 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» не застосовуються.

Тобто, на час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів Дія Сіті навіть у разі невідповідності певним критеріям: сумі доходу, кількості працівників чи середній зарплаті. Також, резидент не буде позбавлений свого статусу, якщо:

  • він порушив строк подання звіту про відповідність та/або незалежного висновку більш як на 20 робочих днів;
  • він повторно порушив строки подання звіту про відповідність та/або незалежного висновку;
  • набрало законної сили рішення суду, яким встановлена невідповідність резидента Дія Сіті вимогам, визначеним статтею 5 Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

Ці спрощені критерії стосуються як чинних резидентів, так і компаній, які прагнуть долучитися до Дія Сіті.

2) Резидентам не потрібно буде подавати звіт про відповідність та незалежний аудиторський висновок до 1 січня календарного року, що настає за роком, наступним за роком припинення чи скасування воєнного стану.

Податкові умови Дія City залишаються незмінними:

– на вибір податок на виведений капітал у 9% або податок на прибуток у 18%;

 

– податок на доходи фізичних осіб у 5%, а із суми зарплати, що перевищує 240 тисяч євро на рік – 18%. Військовий збір – 1,5%. ЄСВ – 22% від мінімальної заробітної плати.

 

Читайте далі:

Прийнято Закон про функціонування податкового режиму Дія Сіті

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email