ОЕСР проводить консультації щодо нових правил податкової прозорості звітності про криптоактиви

опубліковано: 31.03.2022

22 березня ОЕСР опублікувала документ для публічних консультацій «Структура звітності про криптоактиви та поправки до Загального стандарту звітності» («Crypto-Asset Reporting Framework and Amendments to the Common Reporting Standard»), в якому описано нову глобальну систему прозорості оподаткування для забезпечення звітності та обміну інформацією щодо криптоактивів, а також запропоновано зміни до Загального стандарту звітності (ЗСЗ) для автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки між країнами.

Передумови

На відміну від традиційних фінансових продуктів, криптоактиви можна передавати та зберігати без участі фінансових посередників або будь-якого центрального адміністратора. Таким чином, ці активи можуть бути використані для підриву існуючих міжнародних ініціатив щодо прозорості оподаткування, таких як ЗСЗ.

Зважаючи на це, G20 запитала ОЕСР розробити структуру для автоматичного обміну інформацією про криптоактиви. Нова структура передбачає збір та обмін податковою інформацією між податковими органами щодо осіб, які здійснюють певні операції з криптоактивами. Вона охоплює криптоактиви, які можна зберігати та передавати децентралізованим способом, без втручання традиційних фінансових посередників.

Фізичні та юридичні особи, які надають послуги з обміну криптоактивів на інші криптоактиви або фіатні валюти, повинні застосовувати процедури належної перевірки, щоб ідентифікувати своїх клієнтів і щорічно звітувати про сукупну вартість обмінів і переказів для таких клієнтів.

Цілі пропозиції

1) Разом із Системою звітності про криптоактиви (СЗК), пропозиція є частиною першого всебічного огляду ЗСЗ з метою його подальшого вдосконалення.

2) Пропозиція розширює сферу застосування ЗСЗ, щоб охопити продукти електронних грошей та цифрові валюти Центрального банку. Також необхідно охопити непрямі інвестиції в криптоактиви через інвестиційні суб’єкти та похідні інструменти.

3) Нові положення передбачають взаємодію між ЗСЗ та СЗК, зокрема для обмеження випадків дублювання звітності.

4) Змінений ЗСЗ спрямований на покращення процедур належної перевірки та результатів звітності, восконалення зручності використання інформації ЗСЗ податковими органами та обмеження навантаження на фінансові установи.

Структура пропозиції та правила, що нею передбачаються

Зацікавлені сторони можуть висловити свої коментарі та пропозиції щодо наступного:

– зобов’язання звітності постачальників послуг криптоактивів;

– вимоги до звітності;

– процедури належної перевірки для фізичних осіб-користувачів криптоактивів та юридичних осіб-користувачів криптоактивів;

– визначення обов’язку звітності для контролюючих осіб відповідальних суб’єктів;

– вимоги до чинності самосертифікації;

– визначення термінів, пов’язаних з криптовалютою: крипто-актив; відповідний криптоактив; користувач криптоактивів; користувач, що підлягає звітності, тощо.

Наступні кроки

Наразі ОЕСР бажає отримати коментарі громадськості щодо вищезазначених пропозицій. Зацікавленим сторонам пропонується надіслати свої коментарі до 29 квітня 2022 року. Зустріч за результатами обговорень відбудеться наприкінці травня 2022 року.

Очікується, що ОЕСР повідомить про результати розробки СЗК та внесення змін до ЗСЗ на зустрічі G20 у жовтні 2022 року.

 

Джерела:

Повідомлення ОЕСР

Текст документа для публічних консультацій

 

Читайте далі:

ОЕСР публікує Модельні правила запровадження мінімального глобального податку

Опубліковано оновлені рекомендації щодо моніторингу віртуальних активів та постачальників послуг віртуальних активів

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email