В Україні затверджено спрощені форми звітності з ПДВ для нерезидентів-постачальників електронних послуг

опубліковано: 24.01.2022

З 1 січня 2022 року застосовуються форми звітності з ПДВ, які Міністерство фінансів України затвердило Наказом № 555 від 21 жовтня 2021 року «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість».

Оновлена звітність сформована у зв’язку з новими вимогами з ПДВ для електронних послуг, які надаються нерезидентами. Ці вимоги встановлені Законом № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».

Особа-нерезидент зобов’язана подати заяву про реєстрацію як платник податку, якщо за результатами попереднього календарного року загальна сума від здійснення нею операцій з постачання фізичним особам електронних послуг, що надаються на митній території України, сукупно перевищує суму, еквівалентну 1 млн гривень. Така заява подається до 31 березня включно відповідного календарного року, наступного за роком, у якому така особа-нерезидент досягла цього обсягу.

Нерезиденти мають подавати декларації в електронному вигляді протягом 40 днів після закінчення кожного квартального податкового періоду.

Податок становить 20% бази оподаткування та додається до вартості електронних послуг, крім операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість. База оподаткування і сума податку визначаються в іноземній валюті (євро або долар США).

Дані, що вносяться до спрощеної податкової декларації:

а) найменування особи-нерезидента, зареєстрованої як платник податку;

б) індивідуальний податковий номер особи-нерезидента, зареєстрованої як платник податку;

в) звітний (податковий) період, за який подається спрощена податкова декларація;

г) договірна вартість постачання електронних послуг, без урахування податку;

ґ) сума податку.

Наказ містить наступні документи:

? двомовну форму спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість;

? форму уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

? порядок заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість.

 

Джерела:

Закон № 1525-IX

Наказ № 555

 

Читайте далі:

Підписано Закон про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

Прийнято Закон про функціонування податкового режиму Дія Сіті

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email